Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Штраф у сумі 10 200 грн та позбавлення права керування транспортними засобами на 1 рік - сумний підсумок відмови від проходження медичного огляду на стан сп’яніння

14 травня 2019, 10:27

Одеським апеляційним судом розглянута апеляційна скарга С. на постанову судді Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області якою С. визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною першою статті 130 КУпАП, накладено адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі шестисот неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 10 200 грн. з позбавленням права керування транспортними засобами на строк в один рік.

В апеляційній скарзі С. просив  скасувати постанову суду як таку, що постановлена з  істотними порушеннями чинного законодавства  та закрити провадження у справі у зв’язку із відсутністю складу адміністративного правопорушення.

Встановлено, 25 жовтня 2018 року, о 02:10,  м. Білгород-Дністровський Одеської області, С. керував автомобілем марки GEELY, з явними ознаками алкогольного сп’яніння, а саме різкий запах алкоголю з порожнини рота, нечітка річ, почервоніння очей. Від проходження медичного огляду на стан алкогольного сп’яніння відмовився у присутності свідків, чим скоїв адміністративне правопорушення.

Але, відповідно до п.2.5 Правил дорожнього руху України, водій повинен на вимогу поліцейського пройти у встановленому законом порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного,  наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції. Відмова особи, яка керує транспортним засобом,  від проходження відповідно до встановленому законом порядку огляду на стан алкогольного,  наркотичного чи іншого сп’яніння тягне за собою адміністративну відповідальність за статтею 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Апеляційний суд, відмовляючи у задоволенні апеляційної скарги С., виходив з того, що суд першої інстанції вірно врахував характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом’якшують та обтяжують відповідальність та те, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила правопорушення в дусі додержання законів України, а також запобігання вчиненню нових правопорушень, як самим правопорушником так і іншими особами.

Пошук процесуальних рішень по даній справі можна здійснити в Єдиному державному реєстрі судових рішень за номером: 495/10057/18

За повідомленням прес-служби суду