flag Судова влада України

Відбулося позачергове спільне засідання Ради суддів України та ради суддів загальних судів

17 лютого 2012, 12:09

 17 лютого 2012 року в приміщенні Верховного Суду України відбулося позачергове спільне засідання Ради суддів України та ради суддів загальних судів.

Позачергове спільне засідання було присвячене підбиттю підсумків вивчення стану організації діяльності місцевих та апеляційних загальних судів м. Києва, Автономної Республіки Крим, Донецької, Запорізької, Кіровоградської, Луганської, Сумської та Харківської областей при обранні запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою на стадії досудового слідства та дотримання термінів розгляду кримінальних справ за якими підсудні утримуються під вартою.

У засіданні взяли участь народні депутати України Валерій Бондик, Віктор Шемчук, представники органів дізнання, Радник Президента України — Керівник Головного управління з питань судоустрою Адміністрації Президента України Андрій Портнов, заступник голови Вищої ради юстиції Лідія Ізовітова, Голова Верховного Суду України Петро Пилипчук, перший заступник Голови ВСУ Ярослав Романюк, голова ради суддів загальних судів Павло Гвоздик, голови та заступники голів вищих спеціалізованих судів, голови та судді загальних місцевих та апеляційних судів, в яких були проведені перевірки, Голова Державної судової адміністрації України Руслан Кирилюк, а також представники громадських організацій, міжнародних проектів.

Відкриваючи засідання, голова Ради суддів України Ярослав Романюк, повідомив, що за результатами вивчення цієї проблеми, зроблено висновок про необхідність поліпшення якості та обґрунтованості подань органів досудового слідства та прокурорів при обранні запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою.

«Доводиться констатувати, що необґрунтованість таких уявлень механічно переноситься в судові рішення», — наголосив Ярослав Романюк. Також, на його переконання, кардинального поліпшення стану правосуддя в цій сфері можливо досягти лише за умови реформування кримінального процесуального законодавства, а також законодавства, що регламентує діяльність прокуратури, адвокатури і т.д.

У свою чергу, виступаючи перед учасниками засідання, Радник Президента України — керівник Головного управління з питань судоустрою Адміністрації Президента України Андрій Портнов зазначив, що сьогодні 15 громадян України очікують рішень судів у слідчому ізоляторі понад 8 років. На його думку, виправити ситуацію, що склалася, допоможе прийняття нового Кримінального процесуального кодексу України. За прогнозами Андрія Портнова, проект зазначеного кодексу в другому читанні парламент прийме в березні цього року. Також він повідомив, що в кінці лютого поточного року за участю Президента України відбудеться засідання Робочої групи з питань реформування адвокатури і прокуратури, після чого на розгляд до Верховної Ради України буде внесено проект закону про адвокатуру.