flag Судова влада України

Рада суддів адмінсудів вказала на недоліки в організації роботи судів Львівського апеляційного адмінокругу

03 лютого 2012, 13:14

 3 лютого 2012 року відбулося засідання ради суддів адміністративних судів, де було розглянуто питання про результати вивчення стану організації роботи та надання методичної допомоги судам Львівського апеляційного адміністративного округу.

Крім членів Ради у засіданні взяли участь голова ВАСУ Ігор Темкіжев, його заступники — Михайло Цуркан та Дмитро Ліпський, секретарі судових палат та судді ВАСУ, представники Державної судової адміністрації України. Також на засідання були запрошені керівники судів, в яких членами робочої групи ради суддів адміністративних судів були проведені перевірки,  зокрема, Волинського, Закарпатського, Івано-Франківського, Львівського, Тернопільського окружних адміністративних судів та Львівського апеляційного адміністративного суду.

Вивчивши організацію роботи зазначених судів, члени Ради звернули увагу на недоліки в організації їх роботи, а також надали методичну допомогу. Зокрема, особливе занепокоєння членів Ради викликало те, що у Волинському окружному адміністративному суді виникла конфліктна ситуація між суддями щодо введення спеціалізації з конкретним категоріям справ і нерівномірного навантаження на суддів.

За словами заступника голови ради суддів адміністративних судів Любові Гончар, введення спеціалізації в такому вигляді не сприяло належній організації розгляду справ у суді. «Члени Ради дійшли висновку, що, всупереч вимогам статті 24 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» замість того, щоб забезпечити належні умови для здійснення правосуддя суддями Волинського окружного адміністративного суду за принципами рівності та об’єктивності розподілу справ, своїми діями голова суду сприяла виникненню і тривалому існуванню конфлікту між суддями», — зазначила Любов Гончар.

Свої пояснення щодо зауважень членів Ради дали голова Волинського окружного адміністративного суду Марія Александрова і керівники інших судів. Основною причиною недоліків в організації діяльності судів є неналежне матеріально-технічне забезпечення судів, проблеми з приміщенням, брак співробітників апаратів судів, а так само проблеми, що виникають у зв’язку з функціонуванням автоматизованої системи документообігу суду.