flag Судова влада України

Рада суддів загальних судів обговорила результати перевірки організації роботи судів АР Крим

25 січня 2012, 13:17

 25 січня 2012 року рада суддів загальних судів обговорила результати проведення перевірки організації роботи судів Автономної Республіки Крим.

Перевірку, що проходила з 31 жовтня по 4 листопада 2011 року, проводила робоча група, до складу якої входили члени Ради суддів загальних судів, судді апеляційних судів Запорізької і Дніпропетровської областей, а також представники Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ. У ході перевірки робоча група проаналізувала організацію роботи апеляційного та восьми місцевих судів АРК в частині дотримання розумних строків розгляду кримінальних справ.

Як повідомив заступник голови рада суддів загальних судів Олександр Симонець, особливу увагу робоча група приділяла проблемам, що впливають на тривале (більше 1,5 років) перебування особи в СІЗО. Також було проаналізовано роботу кураторів Апеляційного суду АРК з надання методичної допомоги суддям місцевих судів.

За даними Олександра Симонця за 9 місяців минулого року у місцевих та апеляційному судах знаходилося 9 тис. 349 кримінальних справ, з них розглянуто 7 тис. 642 справи. «Станом на 15 жовтня 2011 року в АРК не розглянуто 7 кримінальних справ стосовно 22 підсудних, які утримуються під вартою більше 1 року», — повідомив Олександр Симонець. За його словами, в цілому показники кількості таких справ одні з кращих в Україні, але, разом з тим, керівництву кримських судів ще є над чим працювати.

Голова Апеляційного суду АРК Валерій Чорнобук, якого Вища рада юстиції призначила на адміністративну посаду 22 грудня 2011 року, заявив, що, не зважаючи на те, що до виконання повноважень голови суду він приступив зовсім недавно, має намір кардинально вирішувати проблему щодо суддів, які порушують терміни розгляду кримінальних справ. «Я візьму під свій особистий контроль всі кримінальні справи, що розглядаються більше півроку», — пообіцяв він, зазначивши, що вже через півроку картина в судах АРК зміниться в кращу сторону.

Члени ради суддів загальних судів в цілому позитивно оцінили організацію роботи судів АРК та звернули уваги керівництва Апеляційного суду АРК на необхідність активізувати роботу кураторів з надання методичної допомоги суддям місцевих судів.

Разом з тим, рада суддів загальних судів прийняла рішення направити у Вищу кваліфікаційну комісію суддів України матеріали щодо судді Кіровського районного суду АРК Олександра Чулупа щодо вирішення питання про притягнення його до дисциплінарної відповідальності.