flag Судова влада України

Обговорено звернення Президента України Віктора Януковича щодо забезпечення прав осіб, які тримаються під вартою

03 жовтня 2011, 13:33

 3 жовтня 2011 року відбулося спільне засідання Ради суддів України та ради суддів загальних судів.

Під час засідання було заслухано та обговорено інформацію голови Ради суддів України Ярослава Романюка стосовно звернення Президента України Віктора Януковича щодо забезпечення прав осіб, які тримаються під вартою.

На спільному засіданні було прийнято рішення вивчити стан організації діяльності місцевих та апеляційних загальних судів м. Києва, Автономної Республіки Крим, Донецької, Запорізької, Кіровоградської, Луганської, Сумської та Харківської областей при обранні запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою на стадії досудового слідства та додержання строків розгляду кримінальних справ, де підсудні тримаються під вартою з огляду на вимоги статті 3 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та практику Європейського суду з прав людини із цих питань.

З метою вивчення стану організації діяльності судів при обранні запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою на стадії досудового слідства та додержання строків розгляду кримінальних справ, де підсудні тримаються під вартою, розподілити регіони між Радою суддів України і радою суддів загальних судів. Зокрема, Рада суддів України вивчатиме  додержання таких строків у судах Донецької, Луганської, Сумської, Харківської областей, а рада суддів загальних судів – в судах м. Києва, Автономної Республіки Крим, Запорізької, Кіровоградської областей.

Також на засіданні прийнято рішення про узагальнення розгляду кримінальних справ, де обвинувачені тримаються під вартою понад розумні строки головами апеляційних судів області до 10 листопада 2011 року.

Результати узагальнень буде обговорено на наступному спільному засіданні Ради суддів України і ради суддів загальних судів.