flag Судова влада України

Відбулося засідання ради суддів загальних судів

29 липня 2011, 13:37

 28–29 липня 2011 року у приміщенні Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ відбулося чергове засідання ради суддів загальних судів.

Під час засідання радою суддів загальних судів рекомендовано Вищій раді юстиції розглянути питання щодо призначення на адміністративні посади 28 суддів, а також звільнити суддю з адміністративної посади на підставі поданої заяви.

Із кандидатами на вакантні посади голів та заступників голів місцевих загальних судів було детально обговорено організаційні питання функціонування судів. Члени ради суддів загальних судів надали необхідні рекомендації для покращення роботи судів, зокрема щодо автоматичного розподілу справ між суддями.

Голова ради суддів загальних судів Павло Гвоздик акцентував увагу суддів на проблемах утримання підсудних під вартою понад встановленні законом строки. Зокрема, Павло Гвоздик наголосив, що Європейський суд з прав людини стурбований практикою перевищення строків тримання під вартою, що існує в українських судах, і закликав учасників засідання вживати необхідних заходів для виправлення такої ситуації.

Водночас, членами ради суддів загальних судів, на основі вивчення поданих зборами суддів пропозицій, відповідно до статей 115 та 116 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» щодо кандидатів у делегати на конференцію суддів загальних судів, визначено склад конференції суддів загальних судів, що відбудеться 9 вересня 2011 року об 11 годині.