flag Судова влада України

Відбулося засідання Ради суддів України

22 жовтня 2010, 13:44

 22 жовтня 2010 року у приміщенні Державної судової адміністрації України (м. Київ, вул. Липська, 18/5) відбулося чергове засідання Ради суддів України.

Голова Державної судової адміністрації України Руслан Кирилюк, котрий взяв участь у засіданні вищого органу суддівського самоврядування, поінформував присутніх про те, що Державною судовою адміністрацією напрацьовано ряд пропозицій про запровадження інституту судового збору. Проект закону має базуватися на суттєвому підвищенні ставок судового збору (у відсотках до мінімальної заробітної плати) для юридичних осіб, зокрема, у господарському судочинстві, та диференційованому підході до сплати судового збору іншими учасниками судового процесу. Обов’язковою умовою має бути встановлення мінімальних ставок судового збору для найбільш соціально незахищених категорій громадян, як гарантія їх доступу до правосуддя. Також механізм справляння має передбачати зарахування судового збору в повному обсязі до Державного цільового фонду судочинства у складі Державного бюджету України, з подальшим спрямуванням надходжень від судового збору на забезпечення потреб судової системи. За орієнтовними прогнозами надходження від судового збору можуть складати від 5,0 до 15 млрд. грн.

Руслан Кирилюк відзначив, що Президентом України дано доручення Уряду України опрацювати за участю Державної судової адміністрації України необхідні проекти законів та подати їх до Верховної Ради України.

Під час засідання було обговорено стан фінансування заходів пов’язаних із прийняттям Закону України «Про судоустрій і статус суддів», звіт Рахункової палати України «Про результати аудиту ефективності використання Державною судовою адміністрацією України бюджетних коштів на створення та функціонування Єдиного державного реєстру судових рішень», результати перевірки повідомлення судді Южноукраїнського міського суду Миколаївської області Волкової О.І. з приводу посягання на суддівську незалежність та вчинення тиску під час розгляду кримінальної справи, інше.

На своєму засіданні Рада суддів розглянула план роботи на 2011 рік та затвердила графік засідань Ради суддів України на 2010-2011 роки.

Рада суддів України,  відповідно до пункту 3 частини 5 статті 127 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та Положення про Раду суддів України, затвердженого Х позачерговим з`їздом суддів України від 16 вересня 2010 року, прийняла рішення про звільнення Віктора Капустинського з посади заступника Голови Державної судової адміністрації України з 12 жовтня 2010 року за переведенням для подальшої роботи в апараті Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ.

Також, рішенням № 12 Ради суддів України затверджено Положення про Державну судову адміністрацію України.