flag Судова влада України

Відбувся круглий стіл щодо електронного документообігу суду

11 лютого 2015, 10:20

6 лютого 2015 року у приміщенні готелю "Русь" (м. Київ, вул. Госпітальна, 4) відбувся круглий стіл на тему "Функціонування в судах систем електронного документообігу: поточний стан та перспективи розвитку".

         Участь у круглому столі взяли члени Ради суддів України, Робочої групи з розробки нової редакції Положення про автоматизовану систему документообігу суду, представники Верховного Суду України, вищих судів, судді, керівники апарату судів, представники ДСА України.

         Мета проведення круглого столу:

-         обговорити стан функціонування в судах системи електронного документообігу суду, існуючі проблеми та шляхи їхнього вирішення;

-         сформувати спільне бачення кроків, необхідних для вдосконалення цієї системи;

-         визначити пріоритетні напрями подальшого розвитку та розширення сфери застосування автоматизованої системи документообігу суду для підвищення прозорості та ефективності роботи суду, зокрема, щодо забезпечення переходу на безпаперовий документообіг та використання судової статистики та іншої інформації в системі з метою обґрунтування та прийняття управлінських рішень;

-         обговорити деякі аспекти нової редакції Положення про автоматизовану систему документообігу суду.

З вступним словом до учасників звернулись керівник Проекту USAID "Справедливе правосуддя" Девід М.Вон та керівник робочої групи з розробки нової редакції Положення про електронний документообіг суду, голова комітету Ради суддів України з питань адміністрування, суддя апеляційного суду Запорізької області Григорій Алєйніков.

         В ході обговорення генеральний директор ДП "Інформаційні судові системи" Віталій Живаєв  та начальник управління інформатизації судів та судової статистики ДСА України Олександр Слоніцький у відповідь на питання учасників круглого столу детально розповіли про нові механізми, що будуть запроваджені відповідно до нової редакції Положення про автоматизовану систему документообігу суду.

Крім цього, учасники круглого столу, підводячи підсумки,  визначилися з подальшими кроками, необхідними для забезпечення запровадження та належного функціонування автоматизованої системи документообігу суду, зокрема, щодо доопрацювання проекту Положення про електронний документообіг судів.