flag Судова влада України

Рада суддів України розглянула звернення колективу Апеляційного суду міста Києва щодо подій, які мали місце в Апеляційному суді 19-21 червня 2015 року

26 червня 2015, 14:18

Першим питанням порядку денного на засіданні Ради судів України 26 червня 2015 року стало обговорення відкритого колективного звернення суддів Апеляційного суду міста  Києва щодо подій, які мали місце в Апеляційному суді  19-21 червня 2015 року.

У своєму зверненні судді зазначають, що блокування роботи суду через слідчі дії Генеральної прокуратури та СБУ, призвело до зриву судових засідань по кримінальних справах та справах про адміністративні порушення, а цивільні справи були розглянуті колегією суддів тільки після втручання головуючого судді для забезпечення явки до зали осіб, які з'явилися до суду. Також судді Апеляційного суду міста Києва та їхні помічники, через блокування їх на робочих місцях, а то й  взагалі, за межами кабінетів, підрозділами СБУ, не могли поінформувати осіб, які прибули до суду, про причини не проведення судових засідань та інших процесуальних дій, що є грубим порушенням конституційного права громадян на доступ до правосуддя та порушує Європейську Конвенцію про захист прав людини та основоположних свобод.

У колективному зверненні до Ради суддів України також зазначається, що, в результаті слідчих дій, було пошкоджено майно суду – розбито камери відеоспостереження, пошкоджені сервера та комп'ютерна техніка, була відключена локальна система документообігу та не працювала автоматизована система розподілу справ.

Загалом, у зверненні зазначається, що колектив  суддів Апеляційного суду міста Києва, не маючи на меті будь-яке втручання у досудове розслідування по конкретному кримінальному провадженню, вважає неприпустимим проведення слідчих дій у подібний спосіб, а самі події, які відбувалися в суді 19-21 червня 2015 року,  розцінює як втручання в діяльність суддів (крім залучених для проведення слідчих дій) та судового органу в цілому з метою перешкодити виконанню ними службових обов'язків.

Нагадаємо, що блокування роботи Апеляційного суду міста Києва пов'язується з проведенням обшуку в кабінеті т.в.о Голови суду Антона Чернушенка.

Участь у роботі засідання Ради суддів України взяв т.в.о.Голови Апеляційного суду міста Києва Антон Чернушенко. Він детально розповів про події, які передували обшуку та виклав своє бачення розвитку подій і зробив відповідне повідомлення для Ради суддів України про здійснення на нього тиску і втручання в судову діяльність збоку посадових осіб.

У підсумку, після розгляду колективного звернення працівників Апеляційного суду міста Києва, яке підписали 56 суддів, було прийнято відповідне рішення, яке включило в себе, в тому числі і створення робочої групи задля детального з'ясування обставин, які призвели до блокування роботи Апеляційного суду міста Києва.

 

 

Прес-центр судової влади