flag Судова влада України

Врегулювання на законодавчому рівні процедури організації та проведення масових мирних зібрань необхідно через прийняття Закону України "Про гарантії свободи мирних зібрань"

03 березня 2016, 19:26

 Третього березня в приміщенні офісу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини відбувся закритий круглий стіл щодо обговорення шляхів реалізації рекомендацій органам державної влади за результатами аналізу трагічних подій 31 серпня 2015 року біля Верховної Ради України, викладеного у звіті "Події під парламентом 31 серпня 2015 року через призму прав людини" під редакцією Олександра Матвійчука.

Організаторами цього заходу виступили громадські організації Центр Громадянських Свобод, група громадського спостереження "ОЗОН" та Уповноважений Верховної Ради України з прав людини. В роботі круглого столу взяли участь також представники Національної поліції України, Генеральної прокуратури України, Міністерства юстиції України, Ради суддів України, Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Державної судової адміністрації України, народні депутати України, експерти, представники громадськості та адвокати.

За словами омбудсмена пані Валерії Лутковської, основною метою заходу є превентивне обговорення порушень прав людини з боку органів державної влади, які відбулися 31 серпня 2015 року під стінами Верховної Ради України, заради недопущення у майбутньому подібних брутальних порушень.

Учасники круглого столу обговорили проблеми у застосуванні судами приписів пунктів 6-7 статті 206 КПК України щодо забезпечення слідчим суддею прав позбавленої свободи людини, а також удосконалення процедури судового контролю за виконанням судових рішень щодо означених питань.

Також значна увага була приділена обговоренню рівня професійності дій органів внутрішніх справ та Національної гвардії України як під час трагічних подій під Верховною Радою України, так і під час затримання осіб, підозрюваних у заворушеннях.

Членом Ради суддів України Євгеном Мєзєнцевим було відзначено необхідність врегулювання на законодавчому рівні процедури організації та проведення масових мирних зібрань через прийняття Парламентом Закону України "Про гарантії свободи мирних зібрань". На потребі термінового заповнення цієї законодавчої прогалини зауважили також і представники як самої Верховної Ради України, так і інших державних органів. Разом з тим, вирішенню цього питання, за словами представників профільного комітету Верховної Ради України, заважає його надмірна політизація.

Також парламентарем Едуардом Леоновим, який був безпосереднім учасником подій 31 серпня 2015 року, було зазначено, що останнім часом спостерігається зміна у бік неупередженості ставлення представників судової влади при вирішенні питань обрання запобіжного заходу.

Прес-центр судової влади