flag Судова влада України

В Києві обговорили європейський досвід оцінки професійної діяльності судді

09 березня 2016, 11:50

4 березня 2016 року відбувся круглий стіл на тему «Регулярне оцінювання суддів в Україні як спосіб виявлення індивідуальних потреб судді щодо вдосконалення, стимулювання його до підтримання кваліфікації на належному рівні та професійного зростання».

Організаторами заходу стали Вища кваліфікаційна комісія суддів України, Національна школа суддів України, Проект USAID «Справедливе правосуддя», Проект ЄС «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні», Проект РЄ «Підтримка впровадження судової реформи в Україні» та Проект «Консолідація розробки реформ у сфері юстиції в Україні».

З вітальним словом виступили Голова РСУ Валентина Сімоненко, Голова ВККСУ Сергій Козьяков, Ректор НШСУ Микола Оніщук, Голова ВРЮ Ігор Бенедисюк, керівник проекту USAID «Справедливе правосуддя» Девід М. Вон, керівник спільного проекту ЄС/Ради Європи «Консолідація розробки реформ у сфері юстиції в Україні» Олена Трапезнікова. Усі наголосили на значущості заходу, адже процес оцінювання суддів важливий не лише для представників Феміди, але й для суспільства в цілому.

Сергій Козьяков, зокрема, зауважив, що Комісія уже проводить первинне кваліфікаційне оцінювання суддів. Оскільки процес оцінювання лише розпочався, то говорити про його результати ще завчасно.

Загалом під час заходу відбулось п’ять сесій, де, окрім виступів українських експертів, учасники круглого столу мали змогу почути думки найкращих європейських фахівців з Австрії, Нідерландів, Литви та Бельгії.

Обговорення міжнародного та європейського досвіду оцінки професійної діяльності та розвитку судді, а також перспективи для України відбулось під час першої сесії. Член Консультативної ради європейських суддів австрієць Герхард Райснер та експерт у сфері правосуддя з Нідерландів Пім Альбертс розповіли про низку критеріїв оцінювання суддів, які містяться у міжнародних документах. Фахівці з Європи також відзначили досвід та практику оцінювання у різних країнах.     

Під час наступних сесій круглого столу обговорювались питання регулярного оцінювання суддів, оцінювання судді за результатами підготовки в Національній школі суддів України, оцінювання судді його колегами та оцінювання роботи судді в судовому засіданні громадськими об’єднаннями.

За підсумками круглого столу буде вироблено рекомендації щодо запровадження справедливих та прозорих процедур в процесі регулярного оцінювання професійної діяльності суддів.

Детальніше на сайті ВККСУ 

Прес-центр судової влади