flag Судова влада України

Рекомендації щодо покращення здійснення судочинства в Україні

10 березня 2016, 17:49

 Представники органів судової влади України, на спільному засіданні, яке відбулося у Верховному Суді України за підсумками роботи судів у 2015 році, підготували рекомендації для покращення здійснення судочинства в Україні. Рекомендації стосуються судів, органів суддівського самоврядування, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України, Генеральної прокуратури, Національної асоціації адвокаті України.

Під час засідання, представники вищих спеціалізованих судів зауважили, що не зважаючи на фінансові, кадрові, організаційні складнощі в роботі, судам загальної юрисдикції в цілому вдалося забезпечити якісний розгляд переважної більшості справ. Проте зазначалось, що протягом 2015 року спостерігалось незначне зменшення обсягу надходження справ і матеріалів. Причиною цього називають припинення діяльності багатьох судів на окупованих територіях.

У Верховному Суді України навпаки прослідковується збільшення надходження справ, що, передусім, пов’язують з розширенням повноважень ВСУ та отриманням прав громадян безпосередньо звертатись до ВСУ з заявою про перегляд судового рішення.

Серед інших рекомендацій, які прийняли представники органів судової влади України, Раді суддів України було рекомендовано посилити контроль за діяльністю судів, унести зміни до Положення про автоматизовану систему  документообігу суду щодо розподілу справ по негласних слідчих діях, відновити практику спільних виїздів  у регіони України членів РСУ, суддів ВСУ та вищих спецсудів з метою вивчення стану здійснення правосуддя на місцях, а також  активніше залучати суддів-спікерів до більш широкого висвітлення роботи судів, посилити роботу з впровадження міжнародних стандартів судочинства.

Рекомендації приймалися з метою посилення судового захисту прав громадян.

За матеріалами ЗМІ

Прес-центр судової влади