flag Судова влада України

Вища кваліфікаційна комісія суддів України відсторонила від посади 2 суддів

11 березня 2016, 15:37

 11 березня 2016 року на засіданні Вищої кваліфікаційної комісії суддів України на підставі клопотання Генерального прокурора України прийнято рішення про відсторонення від посади 2 суддів.

Так, у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності Комісія відсторонила строком на 2 місяці Плевака Олега Петровича від посади судді та голови Здолбунівського районного суду Рівненської області.

Також Комісія до 3 квітня 2016 року відсторонила Лазюка Сергія Володимировича від посади судді Дзержинського районного суду міста Харкова.

Стосовно Вовка Сергія Володимировича – судді Печерського районного суду міста Києва, Комісія прийняла рішення про повернення клопотання Генеральному прокурору України.

Довідково:

Суддя Плевако О.П. підозрюється у вчиненні злочину, передбаченого частиною третьою статті 3692 Кримінального кодексу України, а саме в одержанні неправомірної вигоди для себе за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави, поєднаному з вимаганням такої вимоги.

Суддя Лазюк С.В. підозрюється у вчиненні злочину, передбаченого частиною третьою статті 368 Кримінального кодексу України, а саме в одержанні службовою особою, яка займає відповідальне становище, неправомірної вигоди за вчинення такою службовою особою в інтересах того, хто надає неправомірну вигоду, будь-якої дії з використанням наданої влади, поєднаному з вимаганням неправомірної вигоди.

Суддя Вовк С.В. обвинувачується у вчиненні злочину, передбаченого частиною другою статті 375 Кримінального кодексу України, – постановлення завідомо неправосудного рішення.

 

За інформацією прес-служби Комісії

Прес-центр судової влади