flag Судова влада України

Інститут розвитку регіональної преси провів дводенну конференцію щодо відкритості судової влади за участі чеських експертів

22 березня 2016, 15:22

 Дводенною конференцією щодо відкритості судової влади за участі чеських експертів ГО "Інститут розвитку регіональної преси" продовжив реалізацію проекту "Сприяння прозорості влади: моніторинг відкритості веб-сайтів центральних органів виконавчої влади, судів та місцевих органів влади України", який здійснюється за фінансової підтримки Міністерства зовнішніх справ Чеської Республіки.

Судді-спікери, керівники відділів з"язків з громадськістю у судах та прокуратурах мали можливість послухати і поспілкуватися з експертами з Чеської Республіки пані Мирославою Седлачковою – речником (прес-секретарем) Конституційного Суду та паном Петером Малим – речником (прес-секретарем) Верховної прокуратури Чеської Республіки.

Слід наголосити, що обидва доповідачі говорили про  важливість відкритості, зрозумілості та доступності інформації, яка оприлюднюється на веб-сайтах судів та установ прокуратури і вважають їх одним з ефективних інструментів комунікації як з представниками ЗМІ, так і з громадськістю. "Веб-сайти – це майданчик з якого ви пропонуєте інформацію суспільству та журналістам. Чим більше у вас на сайті новин та інформації – офіційної, довідкової, правничої, особистісної, тим менше запитів про доступ до публічної інформації ви отримуєте і тим більше маєте часу для популяризації структури через посередництво засобів масової інформації", - сказала прес-секретар Конституційного Суду Чеської Республіки Мирослава Седлачкова.

Щодо діяльності Верховної прокуратури та установ, які їй підпорядковуються, то зі слів речника пана Петера,  зараз вона знаходиться на етапі реформування, що, у свою чергу, потребує детального обговорення не тільки в політичних і законодавчих колах, а й серед громадськості, тому використання активних інструментів комунікації дозволяє тримати руку на пульсі суспільних настроїв і вираховувати можливі ризики.

Разом з тим, експерти в один голос відзначили високий рівень довіри чеського суспільства до судової влади, який зараз становить понад 60 відсотків. З огляду на це, доносити до громадськості головні меседжи правової системи дещо простіше, ніж робити це в Україні.

Хоча, як зазначили чеські експерти, проблеми, що існують в правових структурах, схожі з українськими: корупція, намагання політичних сил втручатися в діяльність судів та прокуратури, неналежне матеріальне і кадрове забезпечення.

Підсумовуючи результати конференції, організатори заходу висловили сподівання, що подібний обмін інформацією та досвідом сприятиме створенню належних умов не тільки в  реалізації державної політики у сфері доступу до публічної інформації, а й інформуванню громадськості про діяльність судової влади з огляду на ті процеси, які відбуваються в українському суспільстві.

Прес-центр судової влади