flag Судова влада України

ВККСУ відсторонила від посади 4 суддів

22 березня 2016, 15:38

 22 березня 2016 року на засіданні Вищої кваліфікаційної комісії суддів України на підставі клопотання Генерального прокурора України прийнято рішення продовжити строк відсторонення від посади 4 суддям.

Так, у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності Комісія продовжила на 1 місяць строк відсторонення:

·        Вознюка Сергія Михайловича – від посади судді та голови Бориспільського міськрайонного суду Київської області;

·        Горбатенко Олени Михайлівни – від посади судді Сєвєродонецького міського суду Луганської області;

·        Волкової Світлани Яківни – від посади судді Печерського районного суду міста Києва;

·        Оберемка Владислава Олександровича – від посади судді Макарівського районного суду Київської області.

  Довідково:

 Суддя Вознюк С.М.

Рішенням Комісії від 02 вересня 2015 року суддю Вознюка С.М. відсторонено від посади строком на два місяці, а рішеннями від 02 листопада, 30 листопада, 25 грудня 2015 року, 25 січня та 22 лютого 2016 року строк відсторонення продовжено на один місяць.

Суддя Вознюк С.М. обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною другою статті 375 Кримінального кодексу України, а саме у постановленні завідомо неправосудної ухвали, якою звільнив засудженого за вчинення злочинів, один з яких є тяжким, від подальшого відбування покарання у вигляді позбавлення волі за станом здоров’я.

 Суддя Горбатенко О.М.

Рішенням Комісії від 25 грудня 2015 року суддю Горбатенко О.М. відсторонено від посади судді Сєвєродонецького міського суду Луганської області на два місяці, а рішенням Комісії від 22 лютого 2016 року строк відсторонення продовжено на один місяць.

Суддя Горбатенко О.М. підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною третьою статті 368 Кримінального кодексу України, а саме в одержанні службовою особою, яка займає відповідальне становище, за попередньою змовою групою осіб неправомірної вигоди у значному розмірі для себе та третьої особи за вчинення в інтересах того, хто надає неправомірну вигоду, та в інтересах третьої особи будь-якої дії з використанням службового становища, поєднане з вимаганням неправомірної вигоди.

  Суддя Волкова С.Я.

Рішенням Комісії від 02 жовтня 2015 року Волкову С.Я. було відсторонено від посади судді Печерського районного суду міста Києва строком на два місяці, а рішеннями від 30 листопада, 25 грудня 2015 року, 25 січня та 22 лютого 2016  строк відсторонення продовжено на один місяць.

Суддя Волкова С.Я обвинувачується у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених частинами першою та другою статті 375 Кримінального кодексу України, а саме у постановленні завідомо неправосудних рішень у кримінальних справах.

 Суддя Оберемко В.О.

Рішенням Комісії від 02 вересня 2015 року суддю Оберемка В.О. відсторонено від посади судді Макарівського районного суду Київської області на два місяці, рішеннями Комісії від 02 листопада, 30 листопада, 25 грудня 2015 року, 25 січня та 22 лютого 2016 року строк відсторонення продовжено на один місяць.

Суддя Оберемко В.О. підозрюється у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених частиною першою статті 345, частиною четвертою статті 296 Кримінального кодексу України, а саме у погрозі вбивством стосовно працівника правоохоронного органу, грубому порушенні громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжувалося винятковим цинізмом.

За повідомленням прес-служби Комісії

Прес-центр судової влади