flag Судова влада України

Рішення № 19 від 25.03.2011 щодо опублікування на офіційному веб-порталі судової влади декларації про майновий стан судді

 

РАДА СУДДІВ УКРАЇНИ
01601, м. Київ, вул. Липська, 18/5,
тел. (044) 277-76-29, факс: (044) 277-76-30

25 березня 2011 року                                                                                м. Київ

Р І Ш Е Н Н Я 

№ 19 

         Заслухавши та обговоривши інформацію Голови Державної судової адміністрації України Кирилюка Р.І. щодо опублікування на офіційному веб-порталі судової влади декларації про майновий стан судді, відповідно до частини 5 статті 127 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та Положення про Раду суддів України, затвердженого Х позачерговим з`їздом суддів України 16 вересня 2010 року,  Рада суддів України

в и р і ш и л а: 

       Звернути увагу Державної судової адміністрації України на те, що норма Закону України «Про судоустрій і статус суддів» щодо декларування доходів суддів набрала чинності 30 липня 2010 року, з подальшими змінами. Зокрема, відповідно до пункту 7 частини четвертої статті 54 зазначеного Закону суддя зобов’язаний подати не пізніше 1 травня до Державної судової адміністрації України для оприлюднення на офіційному веб-сайті судової влади копію декларації про майновий стан і доходи (податкової декларації), поданої до органу державної податкової служби.

         Разом з тим, як роз’яснило Міністерство фінансів України у своєму листі від 01.03.2011 року за № 31-2030-07-18/5702, за загальновизнаним принципом права закони та інші нормативно – правові акти не мають зворотної дії в часі. Цей принцип закріплений в частині першій статті 58 Конституції України, за якою дію нормативно – правового акту в часі треба розуміти так, що вона починається з моменту набрання цим актом чинності і припиняється з втратою ним чинності, тобто, до події, факту застосовується закон або інший нормативно – правовий акт, під час дії якого вони настали або мали місце.

         Норми Податкового кодексу України щодо декларування доходів за новою уніфікованою формою декларації застосовуються до тих доходів, які отримані після набрання чинності Податковим кодексом. Тобто, перший раз декларація за новою уніфікованою формою буде подаватися у 2012 році до органів державної податкової служби з відображенням у ній доходів, отриманих протягом 2011 року.

         Відтак, декларування суддями доходів, отриманих протягом 2010 року здійснюється відповідно до норм законів та інших нормативно-правових актів, що були чинними до 31 грудня 2010 року.

         У зв’язку із тим, що податкова декларація, передбачена Податковим кодексом України та Законом України «Про судоустрій і статус суддів» має застосовуватись до відносин щодо оподаткування доходів, починаючи з 1 січня 2011 року, оприлюднення копії такої декларації в установленому порядку здійснюється починаючи з податкової декларації за 2011 рік..

 

Голова

Ради суддів України                                                                  Я. М. Романюк