flag Судова влада України

Рішення № 18 від 23.03.2012 щодо оплати праці суддів

РАДА СУДДІВ УКРАЇНИ

01601 м. Київ, вул. Липська, 18/5, тел. 277-76-30

23 березня 2012 року                                                                                                                           м. Київ

Р І Ш Е Н Н Я

№ 18

Заслухавши та обговоривши інформацію заступника  голови Ради суддів України Ханової Р.Ф. про результати засідання робочої групи з розгляду проблемних питань в оплаті праці суддів 21 березня 2012 року, відповідно до частини 5 статті 127, частини 6 статті 122 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та Положення про Раду суддів України, затвердженого Х позачерговим з’їздом суддів України 16 вересня 2010 року, Рада суддів України

в и р і ш и л а:

1.                Інформацію заступника голови Ради суддів України Ханової Р.Ф. про результати засідання робочої групи з розгляду проблемних питань в оплаті праці суддів 21 березня 2012 року взяти до відома.

2.                Погодити пропозицію Вищого адміністративного суду України і Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ щодо необхідності внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів України».

3.           Звернутися до Кабінету Міністрів України, як суб’єкта законодавчої ініціативи, та Комітету з питань правосуддя Верховної Ради України з пропозицією  внести на розгляд Верховної Ради України проект змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» (додаток 1).

4.         До запровадження змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» погодити позицію Верховного Суду України та Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, за якою при застосуванні другого речення абзацу шостого пункту першого розділу ХІІ Прикінцеві положення слід виходити з того, що суддівська винагорода, нарахована судді, відповідно до цього Закону з 1 січня 2012 року за повний відпрацьований місяць, не може бути меншою, ніж його середньомісячний дохід за попередні 12 місяців чи менший відпрацьований період за останньою посадою.

5.         Доручити Державній судовій адміністрації України скерувати судам загальної юрисдикції правові позиції щодо виплати суддівської винагороди у зв’язку із введенням в дію з 1 січня 2012 року нових умов оплати праці суддів, (додаток 2).

6.     За результатами розгляду звернень суддів у відставці щодо їх права на перерахунок довічного грошового утримання, вважати наявним у них такого права відповідно до частини 3 статті 138 Закону України «Про судоустрій і статус суддів». При цьому слід запровадити порядок на рівні Державної судової адміністрації України та Пенсійного фонду України за яким під грошовим утриманням судді, який працює на відповідній посаді, слід вважати єдиний рівень по державі для судді відповідної інстанції.

З метою запровадження наведеного порядку, доручити Державній судовій адміністрації України підготувати зміни до частини 3 статті 138 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та подати на наступне засідання Ради суддів України.

7.                Суддям судів загальної юрисдикції звернути увагу на необхідність подання до 1 травня до Державної судової адміністрації України для оприлюдення на офіційному веб-порталі судової влади, відповідно до  пункту 7 частини 4 та частини 5 статті 54 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», копію декларації про майновий стан і доходи (податкової декларації), поданої до органу державної податкової служби за своєю податковою адресою.

 

 

Голова

Ради суддів України                                                                                                           Я. М. Романюк